• Koncerty muzyczne

• Z inicjatywy naszych rodziców co miesiąc w naszym przedszkolu dzieci mają możliwość wysłuchać koncertów przygotowanych przez absolwentów radzymińskiej szkoły muzycznej.

​​​​​​​​​​​​

W listopadzie odbył się koncert pt. "Kto Ty jesteś? - Polak mały".

Każdy Polak powinien znać historię powstania swojego kraju. Jedną z opowieści, które przybliżają nam szczegóły powstania Polski jest ta o Lechu, Czechu i Rusie. Tę muzyczną podróż odbyliśmy w towarzystwie skrzypiec. Dzieci poznały budowę tego instrumentu. Dowiedziały się także, że należy on do grupy instrumentów smyczkowych.

W październiku w towarzystwie fagotu przedszkolaki odbyły wizytę w salonie Pana Zegara. Dzieci dowiedziały się jak działają zegary, jak należy o nie dbać oraz jakie mają rozterki i usterki.

We wrześniu w towarzystwie klarnetu dzieci wybrały się w podróż z biegiem Wisły.

Poznały piosenki ludowe i zabawy, które towarzyszyły mieszkańcom Krakowa, Warszawy i Kujaw.

Dzieci miały okazję poznać instrumenty dęte, takie jak akordeon oraz klarnet. Dowiedziały się, że klarnet składa się z pięciu części i ustnika bez, którego nie udałoby się wydobyć dźwięku. Instrument ten wyposażony jest w metalowe klapki, zwane klapami.

Po zapoznaniu się z instrumentami dzieci zaczęły wędrówkę mapą Polski do piosenki "Płynie Wisła, płynie".