• Sensobartek

Sensobartek - innowacja pedagogiczna pod patronatem Burmistrza Radzymina.

SensoBartek rozpoczął swoją przygodę w przedszkolu przy Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie. Miał zajęcia z każdą grupą przedszkolną. SensoBartek wędrował po przedszkolach z gminy Radzymin, które wyraziły chęć uczestnictwa w innowacji. Pacynka ma założony pamiętnik, w którym każda z grup robi swój wpis (wklei zdjęcia, pamiątki). Jest wpisywana również nowa zabawa, w którą będą mogły się pobawić inne dzieci. SensoBartek spędza z jedną grupą jeden aktywny dzień, a na koniec jest przekazywany do następnego przedszkola z utworzonej wcześniej listy.

W pierwszej kolejności Sensobartek odwiedził grupę Motylków.

Dzieci wraz z Sensobartkiem wykonały poranną gimnastykę, masażyk relaksacyjny, poznały koło, kwadrat oraz trójkąt. Chodziły po ścieżce sensorycznej, bawiły się różnymi fakturami. Na pożegnanie dzieci wraz z Sensobarkiem bawiły się sensoryczną makietą "Ślimak" przesypując, segregując i utrwalając poznane figury.

Kolejnego dnia Sensobartek odwiedził "Sówki'. Na początku spotkania dzieci zapoznały się i przywitały z Sensobartkiem. Następnie wspólnie wykonały poranną gimnastykę, bawiły się figurami geometrycznymi i wykonały masażyki. W kolejnej części dnia dzieci wykonały rodzinę bałwanków z samodzielnie wykonanego sztucznego śniegu. Nie mogło także zabraknąć ścieżki sensorycznej, która jak zawsze wzbudziła wśród dzieci wiele pozytywnych emocji. Na koniec dnia wspólnie z Sensobartkiem dzieci wykonały rękawice sensoryczne. To niezwykle prosta i wartościowa zabawka, pomagająca rozwijać i integrować zmysły, poprzez dostarczanie najrozmaitszych bodźców.

Sensobartek gościł również w grupie "Żabki". Dzieci szybko zaprzyjaźniły się z nowym kolegą. Powitały go bardzo serdecznie i zaprosiły do zabawy. Odbyła się wspólna gimnastyka, spacer po ścieżce sensorycznej, zagadki słuchowe, dotykowe, wzrokowe, czytanie na dywanie. Na koniec 4- latki pokazały Sensobartkowi, jak trafić do przedszkola. Specjalnie dla niego wydeptały kolorową ścieżkę. 🎨 Malowanie farbami stóp sprawiło dzieciom dużo radości. Dzień z Sensobartkiem był magiczny, kolorowy i bardzo wesoły. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie! ☺️🐸​​​​​​​

W ostatnim dniu pobytu w naszym przedszkolu Sensobartek zachęcił do zabaw ruchowych i sensorycznych Misie.

Takie zabawy pobudzają zmysły, zachęcają dzieci do wąchania, dotykania, słuchania i poznawania świata wokół. To namacalne doświadczanie otoczenia sprzyja poznawaniu, odkrywaniu i rozwojowi najmłodszych. Dziecko w ten sposób poznaje nie tylko siebie, ale również zjawiska zachodzące wokół. To doskonały pomysł na oderwanie przedszkolaka od telewizora i komputera i nie potrzeba do tego drogich zabawek!