Akademia z okazji Konstytucji 3 Maja przygotowana przez klasy 1 i 4 była wyjątkowym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Uczniowie przygotowali program artystyczny przypominający okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku – pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej ustawy zasadniczej. W czasie akademii nie zabrakło patriotycznych pieśni, recytacji wierszy oraz występów artystycznych podkreślających znaczenie wolności, patriotyzmu i odpowiedzialności obywatelskiej.
Uroczystość była okazją do wspólnego przeżywania ważnej lekcji historii oraz refleksji nad wartościami, które od pokoleń budują tożsamość naszego narodu.
Serdecznie dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie pięknej i wzruszającej akademii.