• Święto szkoły

• ARMIA KRAJOWA – PATRONEM NASZEJ SZKOŁY

Dnia 14.02.2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Szkoły.

Na początku mieliśmy okazję przenieść się w odległe czasy – Starożytnej Grecji. Rycerz, który opowiadał o Grecji, przedstawił również zwyczaje rycerskie panujące w tamtych czasach. Uczniowie z zaangażowaniem brali udział w zajęciach, najbardziej im podobało się strzelanie z łuku oraz zakładanie dawnych strojów.

Do części oficjalnej Święta Szkoły zaliczał się apel w wykonaniu uczniów. Rozpoczął się od  wprowadzenia Pocztów Sztandarowych. Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz hymnu Armii Krajowej, głos zabrał dyrektor Szkoły w Starych Załubicach – Edward Biernacki, który przywitał wszystkich zebranych. Zaszczycił nas swoją obecnością dyrektor CUW w Radzyminie – Krzysztof Czuba. Młodzież zaprezentowała wspaniały program artystyczny, w którym zostały przypomniane najpiękniejsze pieśni żołnierskie oraz wiersze poświęcone Armii Krajowej. Narratorzy przedstawili historię powstania i działalności AK. Całość spotkania ubogacił występ chóru szkolnego pod kierunkiem pani Katarzyny Brzozowskiej. Zaśpiewali piosenki: Rozkwitały pąki białych róż, Dziś do ciebie przyjść nie mogę i inne.

Na zakończenie apelu usłyszeliśmy:

Pamiętajmy o tych wszystkich, którzy oddali życie za wolną Ojczyznę. Ich mogiły są po całym świecie. Są one znakiem miłości do Ojczyzny. Uczcijmy pamięć bezimiennych bohaterów.

Dla każdego z nas była to piękna, ważna i tak bardzo potrzebna lekcja umiłowania ojczyzny.

Następnie zaprezentowały się grupy taneczne. Z chęcią oglądaliśmy występy, ponieważ w tych grupach tańczyli m.in. nasi uczniowie. Wszyscy tancerze prezentujący swoje talenty, zostali nagrodzeni głośnymi brawami. Prezentowane tańce, wzbudziły wśród widowni pozytywne emocje.

Na zakończenie naszego święta, wystąpiła grupa cyrkowa MŁODOŚĆ. Artyści zaprezentowali pokazy żonglerki, akrobatyki i iluzji. Dzieci rozbawił także wesoły klaun, który wykonywał wspaniałe sztuczki akrobatyczne. Uczniowie bawili się świetnie. Na ich twarzach stale gościł uśmiech. Największe zainteresowanie wzbudził wąż, dzieci mogły dotknąć węża, a niektóre nawet trzymały go na rękach.

Uczniowie i nauczyciele z uśmiechem na twarzy wrócili do domu. To był dzień pełen emocji, od powagi, którą należało zachować podczas apelu, do euforii wywołanej oglądaniem artystów cyrkowych.

Kinga Popińska